VAN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Öğrencilerimize yönelik sınav materyali ve sistemi geliştirme çalışması yaptık

Öğrencilerimize yönelik sınav materyali ve sistemi geliştirme çalışması yaptık

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi olarak, öğrencilerimize yönelik sınav materyali ve sistemi geliştirme amacıyla, pilot okullarda sınav çalışması yaptık.

 

İpekyolu 15 Temmuz şehitleri Ortaokulu, Tuşba Polatoğlu Ortaokulu ve Edremit TOKİ Memursen Ortaokulu’nda yapılan sınavda; ekibimiz tarafından geliştirilen, pratik sınav uygulaması çalışması yapıldı. 200 Öğrenci üzerinde yapılan, optik form dağıtılmadan sanal ortamda gönderilen formların okul tarafından çıktı alınıp öğrencilere dağıtılması, cevaplama işleminden sonra ise Optik formların taranarak sistem üzerinden Ölçme Değerlendirme Merkezine gönderilmesi ve dijital ortamda gelen optiklerin sistem üzerinden taranarak değerlendirilmesi yapıldı. Yapılan çalışma ile daha ekonomik olduğuna inandığımız ve daha hızlı işleyişe sahip sınav uygulaması çalışmasını gerçekleştirdik. Pilotlama çalışmasına katılan okullarımızı, öğrenci, öğretmen, idarecilerimizi ve tüm ekibimizi çalışmadan dolayı tebrik ederiz.

26-02-201826-02-201826-02-201826-02-2018

Süphan Mahallesi 12085 Sokak. No 27 Edremit / Van - 0432 5025493

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.