VAN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Ulusal ve Uluslararası İzleme Sınavları (ABİDE, PISA ve TIMSS) kapsamında, Ölçme ve Değerlendirme Merkezleri personellerine eğitimler veriliyor

Ulusal ve Uluslararası İzleme Sınavları (ABİDE, PISA ve TIMSS) kapsamında, Ölçme ve Değerlendirme Merkezleri personellerine eğitimler veriliyor

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde 5-9 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenmekte olan, Ulusal ve Uluslararası İzleme Sınavları (ABİDE, PISA ve TIMSS) Hazırlık ve Uygulama Semineri kapsamında, Ölçme ve Değerlendirme Merkezleri personellerine eğitimler verilmektedir. PISA Sınavı, Nisan ayı itibari ile Türkiye Genelinde pilot illerde (49 il 189 okul) 15 yaş üstü öğrencilere bilgisayar temelli uygulanacaktır.

PISA nedir?

 Açılımı “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırmadır.

PISA’nın amacı nedir?

PISA’nın temel amacı, öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgi ve becerileri günlük yaşamda kullanma becerisini ölçmektir. Ayrıca gençlerimizi daha iyi tanımak; onların öğrenme isteklerini, derslerdeki performanslarını ve öğrenme ortamları ile ilgili tercihlerini daha açık bir biçimde ortaya koymaktır.

 

 

 

06-03-201806-03-201806-03-201806-03-2018

Süphan Mahallesi 12085 Sokak. No 27 Edremit / Van - 0432 5025493

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.