VAN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği 9 Eylül 2023 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik'te ülke, il/ilçe ve okul genelinde ortak yazılıların yapılacağı; il/ilçe ve okul genelinde gerçekleştirilecek ortak sınavların ise il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacağı belirtilmiştir.  
KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI

Bakanlığın yapacağı ve il/ilçe geneli yapılacak ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacaktır. Bunun dışında kalan tüm ortak yazılı sınavlar ile diğer tüm yazılı sınavların soruları açık uçlu sorulardan oluşacaktır.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönem 2. yazılı sınavları, 6. sınıf Türkçe ve matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı günü, 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır.

Van İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından, İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulunda 26 Aralık 2023 Salı günü 7.sınıf Türkçe ve matematik 1. dönem 2. yazılı27 Aralık 2023 Çarşamba günü 10. sınıf Türk dili ve edebiyatı, matematik derslerinden 1. dönem 2. yazılılarının il genelinde ortak sınav yapılmasına karar verilmiştir.

  İL ZÜMRELERİNCE HAZIRLANAN KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI AŞAĞIDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.        

 

 TEMEL EĞİTİM KURUMLARI  -

KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI İÇİN TIKLAYIN

 

 ORTAÖĞRETİM KURUMLARI  -

KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI İÇİN TIKLAYIN

 

  MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI -

KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI İÇİN TIKLAYIN

 

  ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ-

KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

Ortak yazılı sınavlarda dikkat edilmesi gereken hususlar ve sıkça sorulan sorular.

Süphan Mahallesi 12085 Sokak. No 27 Edremit / Van - 0432 5025493

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.